Příběhy zaměstnanců

Tomáš – vedoucí oddělení stavby strojů

 • S námi již 15 let.

 • Proč sis vybral GG?
  Zaujal mě automotive jako takový. V GG jsem dostal svou první práci na plný úvazek po vysoké škole, kde nám profesoři říkali, že dělat v automobilovém průmyslu je výzva.
 • Jak se vyvíjela tvoje kariéra?
  Začal jsem jako konstruktér strojů, tehdy ještě i pro výtahový průmysl. Zhruba po roce se ze mě stal vedoucí údržby strojů a nakonec, už ani přesně nevím kdy, vedoucí stavby strojů. Mám teď na starosti tým, který ve spolupráci s vývojem staví finalizační stroje pro výrobu kabelů do aut, kterým u nás neřekne nikdo jinak než „legebrett“.
 • Co tě na tvé práci nejvíce baví?
  Různorodost, nevšednost, zkrátka opravdu žádný stereotyp. Mezi největší výzvy pak patří realizace nových trendů a implementace nových technologií.
 • Co máš na GG nejraději?
  Ten drive, který tu máme – stále potkávám nové výzvy. Nemám rád nudu nebo rutinu a ani jedno v GG rozhodně nehrozí…
 • Co by se mělo podle tvého názoru v GG změnit?
  Měli bychom zapracovat na systematickém a dlouhodobém plánování.
 • A co tvůj volný čas? 
  Mám rád střelbu, je to pro mě velký antistres. Samozřejmě vlastním zbrojní průkaz a chodím na střelnici. :-)

Jana – operátorka výroby

 • S námi již téměř 5 let.

 • Proč sis vybrala GG?
  Je to moje první práce po škole, při které jsem do GG chodívala na brigádu, protože tu pracovala moje mamka. Líbilo se mi tu, tak jsem tu zůstala. :-)
 • Jak se vyvíjela tvoje kariéra?
  Nevím, jestli se dá mluvit o kariéře, jsem celou dobu „jen“ na pozici operátora. Nicméně postupně jsem měnila výrobní zóny a postupovala k zajímavějším projektům, výrobě složitějších kabelů.
 • Co tě na tvé práci nejvíce baví?
  Právě to, že se pořád něco učím. Dělám různé druhy kabelů, takže to není nuda ani rutina. Pro mě čím složitější kabel, tím lepší. Musím pak u práce více přemýšlet a směna mi rychleji uteče.
 • Co máš na GG nejraději?
  Slušnou výplatu, která chodí včas. Líbí se mi i benefity, ne každá firma to tu má.
 • Co by se mělo podle tvého názoru v GG změnit?
  Ráda bych, aby se snížil počet cizinců ve výrobě, ale chápu, že aktuální situace s nezaměstnaností tomu moc nenahrává.
 • A co tvůj volný čas? 
  Mám 2 psy a ráda s nimi chodím na procházky. Když je pěkně, vytáhnu i kolo nebo brusle. Obecně ráda odpočívám, nejlépe v přírodě.

Olda – směnový vedoucí oddělení automatizované technologie

 • S námi 4. rok.

 • Proč sis vybral GG?
  Popravdě jsem hodně přemýšlel zda to v GG zkusit nebo ne. Zrovna začínala pandemie a možností výběru zaměstnání pomalu ubývalo. Měl jsem mnoho kladných i záporných recenzí od bývalých ale i současných zaměstnanců. Podle mě to byla zvědavost zkusit něco nového. Bylo to složité, ale dnes už vím, že má volba byla správná. :-)
 • Jak se vyvíjela tvoje kariéra?
  Začínal jsem jako operátor výroby a dělal jsem složitější kabel pro Mercedes. Na tohle období rád vzpomínám, poznal jsem mnoho nových kamarádů a přátel. Byl to skvělý začátek a i díky tomu se mi zde v GG začalo moc líbit. Prošel jsem několik oddělení a poznal vedoucí pracovníky a mistry. Jejich přístup byl vždy velmi profesionální. S postupem času jsem se stal operátorem automatizované technologie a od prvního seznámení s touhle výrobou jsem věděl, že tohle je výzva. Pro mě byl tohle nový začátek i nový cíl a práce mě bavila na tolik, že jsem chtěl vědět vše, chtěl jsem být nejlepší. Pracovat s automatizovanou technologií pro mě byla a pořád je obrovská výzva. Zanedlouho jsem byl povýšen na koordinátora automatizované technologie a tohle období bylo nejlepší v mém pracovním životě – velmi mě to potěšilo, protože je to práce, do které jdu s radostí a nasazením. Netrvalo dlouho a byl jsem opět povýšen na vedoucího oddělení a momentálně mám pod sebou skvělý team lidí. Jestli se dokážu prosadit ještě výše, ukáže čas, ale pro mne je již tohle obrovský úspěch.
 • Co tě na tvé práci nejvíce baví?
  Práce samotná – pořád je co zlepšovat a celý team i já chceme jít neustále dopředu. Protože chceme být lepší a lepší.
 • Co máš na GG nejraději?
  Nejvíce se mi líbí přístup lidí, ať to jsou nadřízení nebo kolegové. Dále pak práce, která mě baví.
 • Co by se mělo podle tvého názoru v GG změnit?
  -
 • A co tvůj volný čas? 
  Volný čas věnuji rodině a dětem, hraju stolní fotbal a rád se bavím ve společnosti.

Petr – pracovník kvality

 • S námi již přes 6 let.

 • Proč sis vybral GG?
  Jedná se o moji první práci po škole, kdy jsem neměl žádnou představu o oddělení kvality, ale tenhle obor mi byl velmi sympatický, tak jsem to chtěl vyzkoušet. Také se mi hodně zamlouval automotiv, protože auta jako taková miluji celý život, takže jakékoliv odvětví spojené s auty mám rád. Navíc zde pracoval už nějaký rok můj bratr, takže mi přinášel jen ty nejlepší reference a chuť nastoupit do GG byla ještě větší.
 • Jak se vyvíjela tvoje kariéra?
  Začínal jsem na pozici inspektora kvality, kdy jsem měl na starost kontrolu hotových výrobků. V tu dobu, kdy jsem nastoupil, probíhaly neustále organizační změny, takže jsem dělal inspektora v celé firmě a to byla skvělá zkušenost. Díky tomu jsem dostal přehled o veškerých výrobcích v GG a v budoucnu mě pak nemohlo nic zaskočit. Díky nasbíraným zkušenostem jsem se následně stal LB kontrolorem a to dělám až do teď. Kontrola strojů, řešení problému, zlepšování procesů to je můj denní chléb, který mě velmi baví. Pokud bude možnost postupovat výš, tak určitě budu chtít zůstat zase na oddělení kvality.
 • Co tě na tvé práci nejvíce baví?
  Je toho víc, ale nejvíc mě baví kontrolovat stroje a vymýšlet zlepšování procesů nebo řešit různé reklamace. Každý den komunikuji a spolupracuji s velkým množstvím lidí a to je také velmi fajn.
 • Co máš na GG nejraději?
  Nemůžu úplně porovnávat s jinou firmou, vzhledem k tomu, že se jedná o první firmu, ve které pracuji, ale líbí se mi, že se dobře stará o své zaměstnance. Neustále něco dostáváme a i maličkosti typu krémy, ručníky apod. člověka potěší. Také nikdy nebyl problém s posláním výplat a to je v dnešní době hodně důležité. Celkově jsem rád, že se snaží úspěšně držet krok s dnešní moderní dobou a jsou neustále ve firmě různé inovace, ať už se jedná o nové projekty nebo vzhled či funkce firmy jako celek.
 • Co by se mělo podle tvého názoru v GG změnit?
  Vždy je co zlepšovat a měnit. Nejvíce doufám, že kvůli covidu firma nezapomněla na rozvoj svých zaměstnanců a celkový teambuilding, takže až opadne tahle doba, tak snad se tyhle věci znovu nastartují, jak tomu bylo předtím. Úplně si teď neuvědomuji nějaké velké mínus, ale za mě je nejdůležitější komunikace. Ta by se mohla zlepšit celkově, jak firma k zaměstnancům, tak zaměstnanci mezi sebou.
 • A co tvůj volný čas? 
  Je toho mraky, co bych mohl vykládat, hlavně bych potřeboval, aby měl den 72h. Avšak momentálně se nejvíce věnuji domečku, který jsme s přítelkyní před 3 lety začali stavět. Už ho máme hotový, ale venkovní úpravy nejsou zdaleka u konce a vždy bude na něm co dělat. No a pokud mám povinnosti hotové, tak se s bratrem věnuji motorsportu a to konkrétně závodům aut. Už od svých 15 se účastním různých automobilových závodů a poslední dobou se nám daří, a proto v tom budu rád pokračovat až do svého důchodu. No, ani pak si nedám pokoj... :-)

Radek – mistr výroby

 • S námi již 11 let.

 • Proč sis vybral GG?
  Vystudoval jsem autodiagnostiku a jelikož auta jako taková jsou mým celoživotním koníčkem, chtěl jsem pracovat v tomhle odvětví. Popravdě jsem chtěl podnikat, ale chyběla odvaha. Začal jsem zkoušet různé práce, které by měly něco společné s auty, ale nic mě nenadchlo. Slyšel jsem o GG, kde se vyrábí kabelové svazky do aut s velice kladným hodnocením, tak jsem to chtěl zkusit "jen na půl roku" :-) . Už po zaučení mě ale celkově práce nadchla, kolektiv, atmosféra... a i díky mým vědoucím, kteří na mě tlačili, abych se nadále rozvíjel, jsem se rozhodl zůstat a jsem za to velmi rád.
 • Jak se vyvíjela tvoje kariéra?
  Začínal jsem jako operátor, kde jsem si vyzkoušel různé pozice, až nakonec jsem skončil na řezačkách, které mě velmi bavily a věnuji se jim celkově až do teď, kdy mám např. projekt na snížení zmetkovitosti s dalšími kolegy. Po třech letech jsem začal dělat zástup směnového vedoucího a po pár měsících už jsem byl směnový vedoucí na řezačkách. Asi za dva roky jsem postoupil na pozici mistra výroby, kterou dělám až do teď.
 • Co tě na tvé práci nejvíce baví?
  Hodně mě baví práce s lidmi a různé projekty, na kterých se můžu podílet. Celkově je práce v GG pro mě takový životní styl. Práce s kolegy v týmu, práce s operátory, směnovými... Je pro mě vždy super, když vidím nějaký "neřešitelný" problém, který společnými silami nakonec dokážeme vyřešit. Co se týká práce s lidmi, tak ano, někteří jsou opravdu oříšek, ale vždy to člověka posune dál, získává zkušenosti, navíc čím složitější osobnost, tím větší výzva pro mě.
 • Co máš na GG nejraději?
  Asi nejvíce mám rád, jak už jsem zmínil, ten kolektiv tady. Opravdu se na některé kolegy každý den těším a např. ten kolektiv, v jakém jsem teď, od podřízených, kolegů, až po šéfy, je opravu super. Líbí se mi, že se GG stará o své zaměstnance a snaží se jim pokud může pomoci, podpořit, udržet a to hlavně v téhle těžké době, kterou nikdo z nás asi neočekával. Doufám, že se zase po tomhle všem rozjede teambuilding, protože to očividně hodně chybí... :-) Ale hlavně je vždy fajn trávit společně čas i mimo práci a více se poznávat.
 • Co by se mělo podle tvého názoru v GG změnit?
  Celkově se mi GG opravdu líbí a doufám, že budu její součástí co nejdéle, ale asi jediná věc, co mě napadá, je více prohloubit spolupráci mezi odděleními. Ano, je to momentálně velmi složité období, vyvíjí se stres, tlačí se na různé věci, ale myslím, že naší hlavní náplní je to společně zvládnout, společně najít problémová místa a anulovat je. Nikoliv pod vlivem tlaku vytvářet negativní energii. Proto jsme přece tady, abychom řešili společně problémy. Pokud by problémy nebyly, nemusíme tady jako vedoucí zaměstnanci vůbec být.
 • A co tvůj volný čas? 
  Je toho hodně, čemu se snažím věnovat, ale asi nejvíce času trávím se svým synem a mezi auty. :-) S bratrem se asi 15 let věnujeme motorsportu, kde jsme se z místa pro diváky přesunuli za volant našeho závodního auta. Momentálně jezdíme závody do vrchu, což je velmi náročné na čas, ale člověk se opravdu dostane mimo svět a vidí jen cestu před sebou a neexistují žádné starosti. Mimo jiné v současnosti reprezentujeme na závodech i GG, které nás sponzoruje. V neposlední řadě samozřejmě spoustu času trávím na domě nebo zahradě, protože vše potřebuje údržbu, ale není to práce, je to spíše relax, protože pokaždé je potřeba udělat něco jiného, a tak se člověk dobře uvolní.

Chcete do GG?

Stačí na sebe nechat kontakt a my se Vám ozveme. Máte zájem o konkrétní pozici? Napište nám to do zprávy.